Serwis MamPrawoWiedziec.pl

Pytamy posłów o związki partnerskie

24 kwietnia do Sejmu wpłynął projekt regulujący kwestię związków partnerskich. Złożył go klub Nowoczesna.

Projekt ustawy wprowadza instytucję związku partnerskiego, który będą mogły zawrzeć dwie osoby niezależnie od tego, jakiej są płci. Daje to prawo noszenia wspólnego nazwiska, wspólnego rozliczania się z podatków, otrzymywania informacji o stanie zdrowia partnera lub partnerki, a także adoptowania dziecka partnera lub partnerki.

Zanim posłowie zagłosują nad tym projektem w Sejmie, MamPrawoWiedziec.pl, portal Onet.pl i Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, chcą poznać motywy ich decyzji. Dlatego wysłaliśmy do posłów i posłanek krótką ankietę, w której pytamy o ich stosunek do uregulowania kwestii związków partnerskich osób jednej płci. Informacje o tym, kto udzielił nam już odpowiedzi, wyświetlamy na bieżąco tutaj.

Jeśli popierasz naszą akcję, zadzwoń do posłanki lub posła i poproś o odpowiedź

Załączamy krótką ściągawkę, o czym nie zapomnieć podczas rozmowy. Najważniejsze informacje, potrzebne Ci w trakcie rozmowy z biurem posła:

  • Zaproszenie do odpowiedzi na pytania wysłaliśmy na adres mailowy posła lub posłanki. Znajduje się tam indywidualny link do ankiety, w który trzeba kliknąć, żeby udzielić odpowiedzi.

  • Mail z zaproszeniem wysłaliśmy w poniedziałek 23.04 z adresu Wojciech.Gasior@art61.pl.

  • Przypomnienie o wysłanych zaproszeniach do tych posłów i posłanek, którzy nie odpowiedzieli wysłaliśmy 26.04.

  • Informacje o tym, kto udzielił nam odpowiedzi wyświetlają się na tej stronie. Będą też publikowane w portalu Onet.pl i na stronach Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.

Zanim zadzwonisz

Sprawdź, kto jeszcze nie odpowiedział na pytania na tej stronie. Kliknij w nazwisko wybranego posła, a znajdziesz dane kontaktowe – telefon do biura, e-mail, adresy kont w serwisach społecznościowych.

Podczas rozmowy

Przedstaw się: możesz powiedzieć, skąd dowiedziałaś/ dowiedziałeś się o inicjatywie, że ją popierasz i chciałabyś/ chciałbyś poznać poglądy posła/ posłanki, bo w Sejmie reprezentują właśnie Ciebie.

Zapytaj, czy posłanka/ poseł otrzymał zaproszenie i czy planuje odpowiedzieć?

  • Jeśli nie otrzymał lub biuro nie ma pewności – poproś o podanie adresu mailowego, na który możemy wysłać pytania. Prześlij go na adres magdalena.wnuk@art61.pl .

  • Otrzymała/ otrzymał, ale nie chce odpowiadać. Zapytaj, dlaczego, ewentualnie spróbuj zachęcić, ale uszanuj decyzję polityka. Napisz nam o tym.

  • Otrzymała/ otrzymał i odpowie/ zapozna się – to wspaniale, dopytaj, kiedy możesz spodziewać się odpowiedzi. Zapisz sobie ten termin i jeśli możesz, sprawdzaj, czy odpowiedź się wtedy pojawiła.

Po rozmowie

Wyślij e-mail, na który mamy przesłać pytania, na adres magdalena.wnuk@art61.pl.

Napisz nam, jak Ci poszło – coś Cię zaskoczyło, zmartwiło, ucieszyło? Napisz nam maila na adres 61@art61.pl albo komentarz na Facebooku MamPrawoWiedziec.pl lub Miłość Nie Wyklucza.

Mam Prawo Wiedzieć w mediach społecznościowych