Fot. Sejm / Flickr

Pytamy posłów o związki partnerskie

24 kwietnia do Sejmu wpłynął projekt regulujący kwestię związków partnerskich. Złożył go klub Nowoczesna.

MamPrawoWiedziec.pl
Dodane 26 kwietnia 2018

Projekt ustawy wprowadza instytucję związku partnerskiego, który będą mogły zawrzeć dwie osoby niezależnie od tego, jakiej są płci. Daje to prawo noszenia wspólnego nazwiska, wspólnego rozliczania się z podatków, otrzymywania informacji o stanie zdrowia partnera lub partnerki, a także adoptowania dziecka partnera lub partnerki.

Zanim posłowie zagłosują nad tym projektem w Sejmie, MamPrawoWiedziec.pl, portal Onet.pl i Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, chcą poznać motywy ich decyzji. Dlatego wysłaliśmy do posłów i posłanek krótką ankietę, w której pytamy o ich stosunek do uregulowania kwestii związków partnerskich osób jednej płci. Informacje o tym, kto udzielił nam już odpowiedzi, wyświetlamy na bieżąco tutaj.

Jeśli popierasz naszą akcję, zadzwoń do posłanki lub posła i poproś o odpowiedź

Załączamy krótką ściągawkę, o czym nie zapomnieć podczas rozmowy. Najważniejsze informacje, potrzebne Ci w trakcie rozmowy z biurem posła:

Zanim zadzwonisz

Sprawdź, kto jeszcze nie odpowiedział na pytania na tej stronie. Kliknij w nazwisko wybranego posła, a znajdziesz dane kontaktowe – telefon do biura, e-mail, adresy kont w serwisach społecznościowych.

Podczas rozmowy

Przedstaw się: możesz powiedzieć, skąd dowiedziałaś/ dowiedziałeś się o inicjatywie, że ją popierasz i chciałabyś/ chciałbyś poznać poglądy posła/ posłanki, bo w Sejmie reprezentują właśnie Ciebie.

Zapytaj, czy posłanka/ poseł otrzymał zaproszenie i czy planuje odpowiedzieć?

Po rozmowie

Wyślij e-mail, na który mamy przesłać pytania, na adres magdalena.wnuk@art61.pl.

Napisz nam, jak Ci poszło – coś Cię zaskoczyło, zmartwiło, ucieszyło? Napisz nam maila na adres 61@art61.pl albo komentarz na Facebooku MamPrawoWiedziec.pl lub Miłość Nie Wyklucza.

Podobał ci się tekst? Udostępnij go klikając w przycisk po prawej stronie!

Przeczytaj też najpopularniejsze teksty ostatnich tygodni

PE: Czy Unię czekają ostre cięcia finansowe?

Sejm: Drugie podejście rządu do reformy instytucji badawczych

PE: Posłowie przyjmą kolejną rezolucję o Polsce